ЯК ВБЕРЕГТИСЯ ВІД СЛІДКУВАННЯ З БОКУ ВЛАДИ

Значення інформаційної безпеки важко переоцінити: про це красномовно говорять наслідки нехтування нею. В ніч з 3 на 4 травня були розстріляні двоє беркутівців, а вже зранку 4 травня влада жидівська взяла в полон чотирьох правих і вбила одного, пояснюючи тим, що вони нібито пограбували заправку. Хто не знає історії месників – читайте. Микола Мнишенко не мав участі у вбивстві беркутівців, лише допоміг месникам зняти квартиру в Києві, але був взятий у полон у власній квартирі через лічені години після перестрілки.

В номері Провокатора за (17-05-2015) ми докладно проаналізували протокол, складений на Миколу. В ньому наведена точна інформація про місцезнаходження, переміщення і зміст телефонних розмов – і все вирахували менше ніж за добу. Маршрути переміщень і дзвінки месників були записані в історію, яка пишеться на ВСІХ БЕЗ ВИНЯТКУ абонентів мобільного зв’язку. Скоріш за все вони і на бойову вилазку взяли телефони, помінявши лиш сим-картки, а це, як ми вже писали, не має сенсу. Телефон дає змогу системі в реальному часі спостерігати за переміщеннями абонента, а також дивитися хто був у певний момент у певному місці. За цими телефонами моментально вирахували Миколу Мнишенка, якого тієї ж ночі схопили прямо в своїй квартирі, а трохи пізніше – і Віту Заверуху.

Всі, хто не звалився з Місяця, знають, що за телефонами так чи інакше слідкують. Але як саме? Розберемо детальніше:

  1. Разом з номером сим-картки на базову станцію передається і IMEI – унікальний ідентифікатор, який має кожен GSM (мобільний) пристрій. Тобто КОЖНА симка, яка побувала в телефоні, пов’язується з ним! Міняти симки нема сенсу!!! Скоріш за все цього і не знали затримані, інакше не пояснити швидкість, з якою пси системи вийшли на всіх.
  2. Локації мобільних телефонів записуються і важать лише 35 кб (тридцять п’ять кілобайт) на півроку на одного абонента! Здивовані? Читайте докладніше. Така смішна по міркам сучасних жорстких дисків цифра, помножена на 55 млн абонентів України (це ще до окупації Криму, в декого 2 чи більше сим-картки), дає 4 Тб (чотири терабайти) на рік на всю Україну. Це один жорсткий диск вартістю менше тисячі доларів! Історію локацій ЗАПИСУЮТЬ і НЕ ВИДАЛЯЮТЬ. Багато років історії місцезнаходжень БУДЬ-ЯКОГО абонента влада може підняти в кілька кліків мишею. Це стосується телефонів ВСІХ моделей. Але не тільки держава з телефонними операторами слідкує за абонентами. Функція збору інформації про локації вбудована в IOS та андроїд. Інформація пересилається в Apple та Google відповідно. Користувачі андроїда можуть пошукати Google History і продивитись історію своїх локацій.

Крім історії локацій телефону окремого абонента, влада може продивитись з ким цей абонент ходив, зустрічався, перетинався – теж по локаціям. Іде спряження по локаціям.

Ні в якому разі не беріть телефон на серйозні акції, ЛИШАЙТЕ ВДОМА. В деяких моделях є резервний вбудований акумулятор, витягування батарейки може не допомогти.

  1. Телефонні розмови теж зберігаються ВІЧНО. Година неперервної розмови важить приблизно 20 Мб (власники смартфонів, спробуйте зробити запис своєї розмови і подивитись скільки важить). Множимо:

20 Мб * 24 годин на добу * 365 днів в році = 175 Гб

Сто сімдесят п’ять гігабайт важить рік неперервної розмови по телефону. Враховуючи, що люди говорять по телефону не весь час, ця цифра розбивається на десятки абонентів. Останні моделі жорстких дисків мають ємність 12 терабайт, отже місця на жорстких дисках вистачить на всіх, дорогі абоненти, можете не перейматись. Вартість дисків включать у вартість телефонних розмов. В будь-яку мить влада може в кілька кліків мишею підняти ваші телефонні розмови.

  1. Розмір інформації хто кому дзвонив і змісту смсок на цьому фоні виглядає смішно, чому б владі і це не записати?
  2. Голос теж є унікальним ідентифікатором людини. Навіть «лівий» телефон з «лівою» симкою, не спряжений по локаціям з «основним» телефоном, який дзвонить такому ж «лівому» абоненту, не є абсолютною гарантією. Звукові записи телефонних розмов, як ми вже побачили, тримаються в базах даних, з них можна вирахувати голосовий патерн. Сучасні суперкомп’ютери можуть за кілька хвилин знайти схожі голоси в межах такого міста, як Київ. Саме так вираховують «телефонних терористів», якщо вони дзвонять не зі своїх телефонів.

Якщо не хочете потрапити в полон до системи, не користуйтесь телефонами для справи, завжди пам’ятайте вищенаведені 5 пунктів і розповідайте про це побратимам.

Урок для майбутніх месників та провокаторів: НІКОЛИ не користуйтесь телефонами для справи. ЖОДНОГО разу не зізвонюйтесь і не пишіть смски товарищам по справі: влада не повинна знати сам факт того, що ви пишетесь. Ніколи не беріть їх на зустрічі та інші дії, пов’язані зі справою! Не вимикайте, бо в деяких телефонах є внутрішній резервний акумулятор. ЛИШАЙТЕ ВДОМА.

ВК, фейсбук, гугл, скайп та інші комерційні сервіси накопичують максимум інформації про своїх користувачів і в разі чого будуть охоче ділитися нею з владою. Таємність листування у ВК залежить лише від того наскільки ФСБ Росії ділитиметься інформацією з «нашими» «доблесними» ментами та СБУ. Аргументи що «зараз війна» не приймаються: ми-то знаємо, що це за «війна». Те ж саме стосується і Фейсбука, тільки там слідкує АНБ США. Сервіс Skype придбала Microsoft, і вона охоче ділиться зібраною про користувачів інформацією з ФСБ Росії, чому б їм не поділитися інфою і з «нашим» «доблесним» СБУ? Ми не знаємо точно, що в них там за домовленості, але обмін інформацією можливий, наприклад, в рамках міжнародних угод по «боротьбі з тероризмом». Краще не ризикувати!

Користуйтесь цими програмами:

Ricochet

https://github.com/ricochet-im/ricochet/releases

Torchat

https://github.com/prof7bit/TorChat/downloads

Ці програми – з відкритим кодом. Владі буде практично неможливо встановити хто з ким спілкувався: обмін інформацією іде не напряму, а через 6 вузлів мережі Tor, розкидних по всьому світу. В цих програмах нема централізованого сервера, який зміг би записувати і зберігати в себе всі повідомлення, а вся інформація між клієнтами шифрується з кінця в кінець: навіть якби всі вузли мережі Tor були під «нашим» «доблесним» СБУ, вони не змогли б читати про що пишуться користувачі.

Якщо майбутні месники не засвоять цей урок, то будемо мати все нових і нових політв’язнів. Можна скільки завгодно робити з себе хоробрих героїв, які не бояться сісти чи загинути. Але нам для боротьби потрібні бійці, а не герої в могилах чи тюрмах. Якщо не боїшся сісти чи загинути – бійся того, що з тюрми чи могили революцію не зробиш!

Більше шифрування – менше полонених!

План дій Українських націоналістів

На головну

Free Web Hosting